אנחנו כאן בשבילכם

יש לכם שאלה?? נשמח לענות

  בדיקת הארקה, הארקת יסוד לבית ולתעשייה, תיקון, והחלפה

  הארקה תקינה הינה חובה על-פי חוק, ועוד יותר חשוב – אינטרס מובהק של כל מי שמשתמש בחשמל, בדירה או במפעל, כלומר של כולנו. ההארקה היא זו שמגינה עלינו מפני התחשמלות, ולכן הבדיקה שלה חייבת להתבצע ע"י איש מקצוע מנוסה ומיומן בלבד – חברת ORSOLAR מספקת שירות זה, וכן תיקון או החלפת הארקה פגומה, לבית ולתעשייה על בסיס בקיאות מקצועית מעמיקה ומודעות לגודל האחריות.

  למה כל כך חשוב לבצע בדיקת הארקה?

  ההארקה היא מערכת של 3 כבלים שעוברים בכל נקודות החשמל במבנה: הראשון הוא כבל פאזה (או בכינוי המקובל, כבל פלוס), השני הוא כבל אפס (מוכר גם בתור כבל מינוס) והשלישי הוא כבל ההארקה. שני הכבלים הראשונים סוגרים מעגל חשמלי וכך מעבירים את הזרם לכל נקודות החשמל. הכבל השלישי, שצבוע תמיד בצהוב ובירוק, עובר בין כל נקודות החשמל במבנה. העובי שלו משתנה בהתאם למאפיינים של נקודת החשמל בכל מקום,

  אם חלילה יש פגם בכבל ההארקה, התוצאה עלולה להיות קטלנית: כל תקלה בזרימת חשמל, או באחד מהמכשירים בבית או במפעל, מובילה לזליגה של זרם חשמלי – יציאת החשמל מהמעגלים שבהם הוא אמור לזרום. לחשמל יש נטייה טבעית לשאוף לקרקע וכדי לממש את השאיפה הזו הוא עלול להשתמש באדם שנמצא במקום בתור מוליך – ולגרום לו להתחשמל. כבל ההארקה מושך אליו את החשמל ומזרים אותו אל הקרקע ובכך מונע התחשמלות.

  באילו מצבים מומלצת במיוחד בדיקה של כבל הארקה?

  • לקראת קניית דירה ובמיוחד אם היא ישנה.
  • כשיש סימנים מחשידים – למשל קפיצה של מפסק הפחת בלי סיבה, מכשיר שמקצר או מעביר זרם חשמלי וגם שקע שיש בו צבע שרוף.
  • אחרי שיפוצים.
  • בדיקה תקופתית – אחת ל-10 שנים בדירות חדשות, ופעם ב-5 שנים כשמדובר על מבנה ישן.

  איך מתבצעת הבדיקה?

  לצורך בדיקת הארקת יסוד נעשה שימוש במכשיר ייעודי שנקרא LT (לופ טסטר). את המכשיר מחברים לפאזה חשמלית מצד אחד ומצד שני להארקה. הפעולה של המכשיר היא מדידת עוצמת הזרם וחישוב רמת ההתנגדות של כבל ההארקה – ולכן יש חשיבות גם לניסיון של איש המקצוע, שיוכל לדעת האם הערכים שהתקבלו תקינים או מעידים על צורך בתיקון או החלפה.

  בנוסף כוללת בדיקת ההארקה מדידות בכל נקודות החשמל בבית, כולל ההארקה של הדוד. חברת אור-סולר מבצעת בדיקות הארקה בזמינות גבוהה ועם מקסימום תשומת לב לכל פרט, ובכך מבטיחה לכם שקט נפשי אמיתי.

  צור קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   האם זה משתלם לי כלכלית?

   כמובן! אתם תשמחו לגלות כי הגג שלכם יכול להרוויח כסף. בעבר, הקמת מערכת סולארית הייתה השקעה משמעותית, אך בשנים האחרונות ירדו המחירים בכ-80%! היום, הקמת מערכת סולארית היא השקעה חכמה, היכולה להניב הכנסה שנתית מתפוקת החשמל.

   האם ניתן לעשות את התהליך על גג בניין או בבית משותף?

   כן! יש אלפי גגות כמעט ריקים לחלוטין, מה שמשאיר המון מקום להתקנת פאנלים שיתופיים לדיירי הבניין. והתהליך פשוט מאוד – אחרי אישור של אחוז הדיירים המוסכם, ועד הבית יכול לקדם את התקנת המתקן הסולרי – כך שכולם יוכלו ליהנות מהרווחים.

   האם צריך היתר בניה בכדי להתקין את הגג הסולארי?

   אנו שמחים להודיע שקיים פטור מהשגת היתר בנייה להקמת גג סולארי עד 7,000 מטר מרובע (700 קילו וואט).

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאוד נמוכה?

   כן! ואפילו תוכלו ליהנות מהרווחים עוד יותר. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן, זאת משום שכל החשמל המיוצר יכול להימכר לחברת החשמל.

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאד גבוהה?

   כן. דווקא במצב כזה מומלץ להתקין את הפאנלים הסולאריים – ולמכור את כל החשמל לחברת החשמל. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן.

   האם צריך לדווח למס הכנסה או למע״מ על המתקן בצורה כלשהי?

   לשמחתנו, אין צורך לתקשר כלל עם מס הכנסה ומע״מ ברוב המקרים. בעקבות תיקוני חקיקה שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת 2016 לגבי צרכנים ביתיים, קיים פטור ממס הכנסה למערכת סולרית עד הכנסה של 24,000 ש״ח לשנה, ופטור מדיווח למע״מ עד 70,000 ש״ח לשנה.

   לכמה שנים מובטחת ההכנסה?

   רשות החשמל מתחייבת לתשלום בגין החשמל המיוצר למשך 25 שנה ממועד ההתקנה.

   מה עם גגות שאינם ביתיים כמו מפעלים?

   גם בגגות אלו ניתן להתקין פאנל סולארי עד 100 קוא"ט ובשטח הנותר ניתן להשתתף בהליכים תחרותיים והסדרות יעודיות. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן.

   תפריט נגישות