אנחנו כאן בשבילכם

יש לכם שאלה?? נשמח לענות

  החלפת לוח חשמל

  לוח החשמל הוא אחד הפריטים החשובים ביותר בכל בית או עסק. זהו המוח של מערכת החשמל, וגם הרכיב שאחראי על הפן הבטיחותי בזכות מפסק הפחת שנכנס לפעולה כשיש קצר וכן מתג ההארקה. כשנוצר צורך להחליף את הלוח, חשוב להפקיד את המלאכה בידי חשמלאי אחראי, אמין ומנוסה, וכך לקבל לוח מתקדם ובעיקר מותאם באופן מושלם לצרכים שלכם.

  באילו מקרים נדרשת החלפת לוח חשמל?

  סיבה נפוצה אחת להחלפת לוח חשמל היא הרצון לעדכן אותו, ובפרט לעבור מחד-פאזי לתלת-פאזי וכך להגדיל את צריכת החשמל המרבית בנכס. סיבה נוספת היא שיפוץ מקיף שחלק בלתי נפרד ממנו הוא שדרוג תשתיות החשמל. הגורם השלישי האפשרי להתקנת לוח חשמל חדש הוא כשזה הקיים נשרף או סובל מבלאי משמעותי שמחייב החלפה.

  המרכיבים השונים של החלפת לוח החשמל

  בבניינים הישנים לוחות החשמל ממוקמים בחדר המדרגות, בתוך ארונות ייעודיים. במבנים החדשים הלוחות כבר שוכנים בתוך הדירות, לרוב בקרבת דלת הכניסה. בכל מקרה החלפת לוח חשמל כוללת עוד פעולות רבות ולא "רק" את פירוק הלוח הקיים והתקנת זה החדש.

  ראשית נדרשת בדיקה יסודית של הלוח, לרבות בדיקת הארקה. בשלב הבא מנותק זרם הזנת החשמל, ואיש המקצוע שמבצע את העבודה עבורכם מפרק אביזרי חשמל שונים מהקירות. הפעולה הבאה היא ניתוק המעגלים החשמליים בבית או בעסק, והחלפתם בחדשים. לאחר מכן יחוברו המעגלים החדשים אל הלוח החדש, החשמלאי יוסיף מאמ"תים (מפסק אוטומטי מגנטי תרמי – אותו רכיב שנועד להגן על המערכת החשמלית ועל הדיירים מפני מצבים של עומס יתר או קצר). הפעולה האחרונה היא הוספת ממסר הפחת ומפסק ראשי – ולוח החשמל החדש מוכן למלא את תפקידיו החשובים.

  התאמה מדויקת לצרכים שלכם

  הניסיון הנרחב של אור-סולר, גם בתחום החשמל באופן כללי וגם ספציפית בביצוע החלפת לוח חשמל, מתורגם לעבודה מקצועית מאוד. המקצועיות באה לידי ביטוי קודם כל בבחירת הלוח המתאים ביותר לדירה או לעסק, על בסיס תשאול מקיף ומיפוי צרכים, כולל התייחסות לעלייה עתידית אפשרית בהיקף השימוש במכשירים שזקוקים לחשמל. לאחר מכן המקצועיות והאחריות מבטיחות החלפה יעילה, בטוחה ומועילה.

  צור קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   האם זה משתלם לי כלכלית?

   כמובן! אתם תשמחו לגלות כי הגג שלכם יכול להרוויח כסף. בעבר, הקמת מערכת סולארית הייתה השקעה משמעותית, אך בשנים האחרונות ירדו המחירים בכ-80%! היום, הקמת מערכת סולארית היא השקעה חכמה, היכולה להניב הכנסה שנתית מתפוקת החשמל.

   האם ניתן לעשות את התהליך על גג בניין או בבית משותף?

   כן! יש אלפי גגות כמעט ריקים לחלוטין, מה שמשאיר המון מקום להתקנת פאנלים שיתופיים לדיירי הבניין. והתהליך פשוט מאוד – אחרי אישור של אחוז הדיירים המוסכם, ועד הבית יכול לקדם את התקנת המתקן הסולרי – כך שכולם יוכלו ליהנות מהרווחים.

   האם צריך היתר בניה בכדי להתקין את הגג הסולארי?

   אנו שמחים להודיע שקיים פטור מהשגת היתר בנייה להקמת גג סולארי עד 7,000 מטר מרובע (700 קילו וואט).

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאוד נמוכה?

   כן! ואפילו תוכלו ליהנות מהרווחים עוד יותר. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן, זאת משום שכל החשמל המיוצר יכול להימכר לחברת החשמל.

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאד גבוהה?

   כן. דווקא במצב כזה מומלץ להתקין את הפאנלים הסולאריים – ולמכור את כל החשמל לחברת החשמל. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן.

   האם צריך לדווח למס הכנסה או למע״מ על המתקן בצורה כלשהי?

   לשמחתנו, אין צורך לתקשר כלל עם מס הכנסה ומע״מ ברוב המקרים. בעקבות תיקוני חקיקה שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת 2016 לגבי צרכנים ביתיים, קיים פטור ממס הכנסה למערכת סולרית עד הכנסה של 24,000 ש״ח לשנה, ופטור מדיווח למע״מ עד 70,000 ש״ח לשנה.

   לכמה שנים מובטחת ההכנסה?

   רשות החשמל מתחייבת לתשלום בגין החשמל המיוצר למשך 25 שנה ממועד ההתקנה.

   מה עם גגות שאינם ביתיים כמו מפעלים?

   גם בגגות אלו ניתן להתקין פאנל סולארי עד 100 קוא"ט ובשטח הנותר ניתן להשתתף בהליכים תחרותיים והסדרות יעודיות. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן.

   תפריט נגישות