אנחנו כאן בשבילכם

יש לכם שאלה?? נשמח לענות

  חשמל ביתי משלב היסודות ועד חיבור החשמל הסופי

  כל בית זקוק כמובן לחשמל, ובהתאם תכנון מערכת חשמל והתקנת הרכיבים השונים שלה הם מרכיב מרכזי בכל בניית בית חדש ובכל שיפוץ יסודי של בית קיים. את מלאכת התכנון וההקמה של תשתית החשמל חשוב להפקיד בידיים מנוסות – חברת ORSOLAR מספקת שירות זה בסטנדרטים גבוהים במיוחד מאז הקמתה ב-2012, ומקפידה על התאמה מושלמת לצרכים הספציפיים של כל לקוח כמו גם על שימוש בפתרונות חדשניים שמבטיחים מקסימום יעילות אנרגטית.

  שלב ראשון: מיפוי מדויק של הצרכים – בהווה ובעתיד

  השלב הראשון של הקמת מערכת חשמל ביתית הוא מיפוי מפורט ומדויק של צרכי בני הבית. חשוב מאוד להתייחס גם לצרכים בעתיד הנראה לעין, כדי שלא ייווצר צורך בשינויים יקרים כבר לאחר מספר שנים.

  על בסיס הצורך הקיים והעתידי, נבנית תוכנית חשמל שכוללת את המיקומים של לוחות החשמל, את חלוקת העומסים ואת קווי הזינה המתאימים (חד פאזי או תלת פאזי). בין השאר נדרשים קווי הזנה נפרדים למיקרוגל, למדיח הכלים, למזגנים עם יותר מכוח סוס אחד, למכונת הכביסה, למייבש, לתנור האפייה ולדוד החשמל.

  על-מנת למנוע מצב שבו שימוש במספר מכשירים חשמליים בבת אחת יוצר עומס יתר, וכתוצאה ממנו סכנת התלקחות, התוכנית תכלול תמיד גם מרווח ביטחון – כלומר תאפשר צריכת חשמל גבוהה יותר מכפי שיש צורך בפועל. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שאמנם כבלי זינה עבים הם גם יקרים יותר, אבל בטווח הארוך הם עשויים להיות האופציה הכי משתלמת, וזאת משום שכבלים קטנים גם סובלים מבלאי מואץ וגם פוגמים ביעילות האנרגטית.

  שלב שני: תכנון נקודות החשמל

  שלב מהותי נוסף בהקמת מערכת חשמל ביתית הוא בחירת נקודות החשמל, בהתאם למיקום של המכשירים שזקוקים לחשמל והתכנון של החללים השונים באופן כללי. תוכנית חשמל מקצועית תכלול גם התקנה של שקעי כוח עבור מכשירים זוללי אנרגיה.

  שלב שלישי: הקמת התשתית

  בשלב זה המרכיב הקריטי הוא הקמת תשתית הארקה שתמנע סכנת התחשמלות. לאחר מכן יותקנו לוחות חשמל שקועים בקירות, ייפרסו קווי ההזנה, צינורות החשמל יכוסו בבטון ויסומנו המיקומים המדויקים של נקודות החשמל. דגש חשוב הוא חציבה בקירות בקווים ישרים בלבד על-מנת למנוע פגיעה במערכת החשמל בעתיד אם יידרש קידוח בקיר.

  שלב רביעי: בדיקה יסודית

  על-מנת להבטיח שימוש בחשמל בראש שקט באמת תתבצע גם בדיקה יסודית – שנדרשת גם ע"י חברת החשמל כתנאי למתן אישור להיתר אכלוס. חברת אור-סולאר מבצעת את הבדיקה החשובה, וגם את שאר השלבים, באופן מקצועי ומתוך מודעות מלאה לצורך להבטיח מערכת חשמל תקינה, בטוחה ויעילה.

  צור קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   האם זה משתלם לי כלכלית?

   כמובן! אתם תשמחו לגלות כי הגג שלכם יכול להרוויח כסף. בעבר, הקמת מערכת סולארית הייתה השקעה משמעותית, אך בשנים האחרונות ירדו המחירים בכ-80%! היום, הקמת מערכת סולארית היא השקעה חכמה, היכולה להניב הכנסה שנתית מתפוקת החשמל.

   האם ניתן לעשות את התהליך על גג בניין או בבית משותף?

   כן! יש אלפי גגות כמעט ריקים לחלוטין, מה שמשאיר המון מקום להתקנת פאנלים שיתופיים לדיירי הבניין. והתהליך פשוט מאוד – אחרי אישור של אחוז הדיירים המוסכם, ועד הבית יכול לקדם את התקנת המתקן הסולרי – כך שכולם יוכלו ליהנות מהרווחים.

   האם צריך היתר בניה בכדי להתקין את הגג הסולארי?

   אנו שמחים להודיע שקיים פטור מהשגת היתר בנייה להקמת גג סולארי עד 7,000 מטר מרובע (700 קילו וואט).

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאוד נמוכה?

   כן! ואפילו תוכלו ליהנות מהרווחים עוד יותר. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן, זאת משום שכל החשמל המיוצר יכול להימכר לחברת החשמל.

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאד גבוהה?

   כן. דווקא במצב כזה מומלץ להתקין את הפאנלים הסולאריים – ולמכור את כל החשמל לחברת החשמל. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן.

   האם צריך לדווח למס הכנסה או למע״מ על המתקן בצורה כלשהי?

   לשמחתנו, אין צורך לתקשר כלל עם מס הכנסה ומע״מ ברוב המקרים. בעקבות תיקוני חקיקה שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת 2016 לגבי צרכנים ביתיים, קיים פטור ממס הכנסה למערכת סולרית עד הכנסה של 24,000 ש״ח לשנה, ופטור מדיווח למע״מ עד 70,000 ש״ח לשנה.

   לכמה שנים מובטחת ההכנסה?

   רשות החשמל מתחייבת לתשלום בגין החשמל המיוצר למשך 25 שנה ממועד ההתקנה.

   מה עם גגות שאינם ביתיים כמו מפעלים?

   גם בגגות אלו ניתן להתקין פאנל סולארי עד 100 קוא"ט ובשטח הנותר ניתן להשתתף בהליכים תחרותיים והסדרות יעודיות. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן.

   תפריט נגישות