אנחנו כאן בשבילכם

יש לכם שאלה?? נשמח לענות

  מערכת סולארית ביתית – חיסכון בכסף

  האפשרות לייצר חשמל באופן עצמאי וכך להפחית משמעותית את חשבון החשמל קוסמת לאנשים רבים. בארץ כמו שלנו בה יש שמש כמעט כל ימות השנה, ייצור אנרגיה סולארית באופן ביתי חוסכת בכסף וחוסכת ייצור חשמל באופן מזהם. כולנו מכירים את התחושה הלא מהנה של קבלת חשבון החשמל עם סכומים שמגיעים לכמה מאות שקלים במקרה הטוב. לכן, מערכת סולארית ביתית הופכת להיות פופולארית יותר ויותר. אם "שדות" של פאנלים סולאריים נראו תחילה רק באזורים פתוחים או על גגות ענק, היום ניתן להתקין מערכת סולארית ביתית על כל גג וליהנות מחיסכון בחשמל.

  איך פועלת מערכת סולארית ביתית?

  מערכת סולארית ביתית מורכבת ממספר חלקים. החלק הראשון הוא הפאנלים הסולאריים שקולטים את אור השמש וממירים אותו לאנרגיה. החלק השני הוא מערכת ייצוב החשמל אשר ממירה את האנרגיה לחשמל שיהיה ניתן לשימוש במערכת החשמל הביתית, זאת גם באמצעות אינוורטרים אשר מביאים לכך שהחשמל יהיה במתח ובזרם הנדרשים לשימוש בו עבור מכשירי החשמל השונים בבית. כדי שהחשמל יהיה זמין לא רק בשעות בהן ישנה שמש אלא גם בלילה או בימים מעוננים ישנה במערכת גם סוללת ליתיום אשר אוגרת את החשמל ומהווה מקור לאספקתו באותם זמנים. מערכת סולארית ביתית כוללת גם מערכת בקרה וניהול  ששומרת על פעילות המערכת בצורה אופטימלית ומאפשרת לעקוב אחר פעילות המערכת.

  תהליך ההתקנה והשימוש במערכת

  מדינת ישראל, כדי לעודד את השימוש באנרגיה מתחדשת לייצור חשמל, מאפשרת התקנת מערכת סולארית ביתית על גגות ששטחם עד 7,000 מ"ר ללא היתרי בניה. חברת החשמל מתחייבת לרכוש את החשמל המיוצר במערכת למשך 25 שנה ולהעביר כסף ישירות לחשבון או לחילופין להזרים את החשמל לדירות הבית ובכך להוריד את חשבון החשמל באופן משמעותי. תהליך ההתקנה כולל קודם כל הוצאת אישורים שונים: אישור התקנה מול חברת החשמל, אישור מהנדס חשמל, אישור מהנדס בניין, אישור בודק ונדרשת גם פתיחת תיק או ספק בחברת החשמל. ההתקנה כוללת התקנה של קונסטרוקציה, התקנת פאנלים, חיבור למערכת החשמל ולבסוף בדיקה מול חברת החשמל ואישור לתחילת עבודה.

  חברת ORSOLAR עוסקת מאז 2012 בתחום מערכות חשמל כולל מערכות חשמל סולאריות. היא מציעה מעבר להתקנה גם בדיקות תקופתיות, תחזוקה שוטפת ותיקונים אם נדרש. מוזמנים ליצור קשר.

  צור קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
   שאלות נפוצות

   האם זה משתלם לי כלכלית?

   כמובן! אתם תשמחו לגלות כי הגג שלכם יכול להרוויח כסף. בעבר, הקמת מערכת סולארית הייתה השקעה משמעותית, אך בשנים האחרונות ירדו המחירים בכ-80%! היום, הקמת מערכת סולארית היא השקעה חכמה, היכולה להניב הכנסה שנתית מתפוקת החשמל.

   האם ניתן לעשות את התהליך על גג בניין או בבית משותף?

   כן! יש אלפי גגות כמעט ריקים לחלוטין, מה שמשאיר המון מקום להתקנת פאנלים שיתופיים לדיירי הבניין. והתהליך פשוט מאוד – אחרי אישור של אחוז הדיירים המוסכם, ועד הבית יכול לקדם את התקנת המתקן הסולרי – כך שכולם יוכלו ליהנות מהרווחים.

   האם צריך היתר בניה בכדי להתקין את הגג הסולארי?

   אנו שמחים להודיע שקיים פטור מהשגת היתר בנייה להקמת גג סולארי עד 7,000 מטר מרובע (700 קילו וואט).

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאוד נמוכה?

   כן! ואפילו תוכלו ליהנות מהרווחים עוד יותר. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן, זאת משום שכל החשמל המיוצר יכול להימכר לחברת החשמל.

   האם ארוויח מההתקנה גם אם צריכת החשמל שלי מאד גבוהה?

   כן. דווקא במצב כזה מומלץ להתקין את הפאנלים הסולאריים – ולמכור את כל החשמל לחברת החשמל. אין קשר בין צריכת החשמל של הצרכן לבין כדאיות הקמת המתקן.

   האם צריך לדווח למס הכנסה או למע״מ על המתקן בצורה כלשהי?

   לשמחתנו, אין צורך לתקשר כלל עם מס הכנסה ומע״מ ברוב המקרים. בעקבות תיקוני חקיקה שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת 2016 לגבי צרכנים ביתיים, קיים פטור ממס הכנסה למערכת סולרית עד הכנסה של 24,000 ש״ח לשנה, ופטור מדיווח למע״מ עד 70,000 ש״ח לשנה.

   לכמה שנים מובטחת ההכנסה?

   רשות החשמל מתחייבת לתשלום בגין החשמל המיוצר למשך 25 שנה ממועד ההתקנה.

   מה עם גגות שאינם ביתיים כמו מפעלים?

   גם בגגות אלו ניתן להתקין פאנל סולארי עד 100 קוא"ט ובשטח הנותר ניתן להשתתף בהליכים תחרותיים והסדרות יעודיות. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן.

   תפריט נגישות